Αρχική » Ανακοινώσεις » Εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Τα μαθήματα εξ αποστάσεως ξεκινούν !

Παρακαλούνται οι μαθητές με τη βοήθεια των γονέων – κηδεμόνων να αποκτήσουν λογαριασμούς στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο και στη ψηφιακή πλατφόρμα e-me είτε αποκτώντας κωδικούς μέσα από το δίκτυο (διαβάστε οδηγίες εδώ) και πατώντας στο e-me είτε με απλή εγγραφή e-me για όλους (πατήστε για οδηγίες εδώ ή εδώ) .

Οδηγίες για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Οδηγίες για την ασύγχρονη εκπαίδευση

Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές

Προσοχή: Οι μαθητές όταν εγγραφούν στη ψηφιακή πλατφόρμα e-me να μας αποστείλουν με μήνυμα (στο e-mail ή στο facebook του σχολείου) το όνομα του μαθητή και το όνομα χρήστη.

Στις επόμενες ημέρες θα ενημερωθείτε για τις ψηφιακές τάξεις που θα δημιουργηθούν.

1. ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΠΑΤΑΜΕ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΠΣΔ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΙΒΑΙΩΘΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ