Αρχική » Ανακοινώσεις » Δικαιολογητικά εγγραφής στην Α” Τάξη.

Δικαιολογητικά εγγραφής στην Α” Τάξη.

Δικαιολογητικά εγγραφής για Μαθητές/τριες που θα φοιτήσουν στην Α’ Τάξη το Σχ. έτος 2019-20:

1)Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (διατίθεται από το σχολείο) του κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας στην οποία να δηλώνεται η νομιμότητα της άσκησης της κηδεμονίας.      Στην ίδια Υπεύθυνη Δήλωση δηλώνεται η αποδοχή της ηλεκτρονικής ενημέρωσης για ζητήματα της πορείας φοίτησης του/της μαθητή/τριας, καθώς και η ηλεκτρονική διεύθυνση για την παραλαβή των ηλεκτρονικώνμηνυμάτων.

2)Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας ή Πιστοποιητικό του Δήμου/Δημοτικής Ενότητας στα Μητρώα του οποίου είναι εγγεγραμμένος/η ο/η μαθητής/τρια, εφόσον δεν έχει δελτίο αστυνομικής ταυτότητας. Εάν ο/η μαθητής/τρια δεν έχει δελτίο αστυνομικής ταυτότητας και δεν προσκομίσει Πιστοποιητικό αυτό αναζητείται αυτεπάγγελτα από την Διευθύντρια του σχολείου. (Διατίθεται από το σχολείο).

3)Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (παράδοση το αργότερο μέχρι το τέλος Σεπτεμβρίου). (Διατίθεται από το σχολείο).

4)Φόρμα με τα Ατομικά Στοιχεία Μαθητή/τριας (διατίθεται από το σχολείο)