Αρχική » ενημέρωση γονέων » Ενημέρωση γονέων & κηδεμόνων

Ενημέρωση γονέων & κηδεμόνων

Σας ενημερώνουμε ότι οι έλεγχοι επίδοσης θα δοθούν την Παρασκευή 14-06-19 και ώρα 9:00 έως 12:00 π.μ. . Την ίδια ημέρα θα γίνουν οι ανανεώσεις εγγραφών για τους μαθητές που θα φοιτήσουν στην Β΄και  Γ΄Γυμνασίου κατά το σχ. έτος 2019-20 με τη συμπλήρωση υπεύθυνων δηλώσεων και έλεγχο των στοιχείων τους. Παρακαλούμε να δηλώσετε το email για την επικοινωνία μαζί σας.

Οι μαθητές που παραπέμπονται θα παρακολουθήσουν υποστηρικτική διδασκαλία που αρχίζει στις 12-06-19 έως 19-06-2019, όπως έχει αναρτηθεί στο πίνακα ενημερώσεων του σχολείου, με τηλεφωνική επικοινωνία και mail. Η δεύτερη εξεταστική περίοδο αρχίζει Πέμπτη 20 Ιουνίου έως 24-06-2019 ημέρα Δευτέρα.

Οι εξετάσεις είναι γραπτές και προφορικές για τα μαθήματα της Ομάδας Α΄ (Γλώσσα-Λογοτεχνία, Φυσική, Μαθηματικά, Ιστορία) και προφορικές για τα μαθήματα της Β΄ομάδας (Αρχαία, Βιολογία, Γεωγραφία).

Από την Διεύθυνση