Αρχική » Εκδηλώσεις » Θ.Ε “Ανθρώπινα Δικ/τα & Δημοκρατική Συνύπαρξη”

Θ.Ε “Ανθρώπινα Δικ/τα & Δημοκρατική Συνύπαρξη”

Στα πλαίσια της  θεματικής εβδομάδας «Ανθρώπινα Δικαιώματα & Δημοκρατική Συνύπαρξη» που πραγματοποιείται από 15-4 έως 19-04-2019 στο σχολείο μας η Διεύθυνση & ο σύλλογος διδασκόντων θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε για την συνεργασία τους:

Τον Τσιλιμηδό Γεράσιμο Ειδικός Γενικός Οικογενειακός Ιατρός Διδάκτωρ της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών μέλος  του  European  Institute of Nutritional Medicine: «Διατροφή & Υγεία».

Την κ. Ευφραιμίδου Ελισσάβετ Επισκέπτρια Υγείας του Γ.Ν. Νίκαιας με θέμα: «Τρέφομαι…! Κινούμαι..! Αναπτύσσομαι…!».

Την κ. Μπάκα Μαρία Μαία & την κ. Γιαννακή Ελένη επισκέπτρια Υγείας του οικογενειακού προγραμματισμού  του Γ.Ν.Νίκαιας με θέμα «Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση»  για τους  μαθητές /-τριες της Γ΄Γυμνασίου & «Διαφυλικές σχέσεις» για τους μαθητές/-τριες της Β΄Γυμνασίου.

Το σύλλογο Γυναικών Νίκαιας  με  θέμα: «Ισότητα των δύο φύλων-Δικαιώματα Γυναικών».

Την κ. Σαργόγλου Μαρία ψυχολόγο & τον κ.  Αδαμόπουλο Γεώργιο Κοινωνικό Λειτουργό του  1ο ΚΕΣΥ Πειραιά με θέματα

: «Έμφυλες ταυτότητες», «Διαδίκτυο και Διαιώματα».

Τον κ. Λυράκο Γεώργιο ψυχολόγος Υγείας στο Γενικό Νοσοκομείο Νίκαιας στην Ψυχιατρική κλινική για τις επιμορφωτικές συναντήσεις με τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών μας καθ¨όλη την σχολική χρονιά.

Με εκτίμηση η Διευθύντρια  Λεουτσάκου Ευγενία