Αρχική » Μαθήματα » Σχ.Ετος 2018-19 Λειτουργία του τμήματος ένταξης

Σχ.Ετος 2018-19 Λειτουργία του τμήματος ένταξης

Σας ενημερώνουμε ότι κατά το σχ. έτ. 2018-19 λειτουργεί στο σχολείο μας Τμήμα Ένταξης με τον φιλόλογο Κ. Τρευλόπουλο Διονύση & τον μαθηματικό κ.Φκιαρά Γαρύφαλλο.                     Επίσης Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό με την κ. Μιχαηλίδου Γεωργία.                                                                                              Σκοπός του τμήματος ένταξης είναι η υποστήριξη των μαθητών/τριών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (μαθησιακές δυσκολίες) στο σχολικό περιβάλλον.                                                       Στο Τ.Ε. μπορούν & φοιτούν μαθητές/τριες με γνωμάτευση από ΚΕΔΔΥ ή άλλη ιατροπαιδαγωγική υπηρεσία ή και μαθητές/τριες εφόσον κριθεί ότι αντιμετωπίζουν μαθησιακές δυσκολίες.