Αρχική » Ανακοινώσεις » Κανονισμός Λειτουργίας του Σχολείου μας

Κανονισμός Λειτουργίας του Σχολείου μας

Κανόνες Λειτουργίας του Σχολείου

Ο σεβασμός των κανόνων λειτουργίας, αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για την καλή λειτουργία και την εκπλήρωση της αποστολής του σχολείου. Οι κανόνες που ακολουθούν αφορούν στο μεγαλύτερο μέρος τους μαθητές Ωστόσο το σχολείο θεωρεί υποχρέωσή του να καταστήσει τους γονείς κοινωνούς αυτών των κανόνων, επειδή πιστεύει ότι η πληρέστερη πληροφόρηση θα τους βοηθήσει να στηρίξουν καλύτερα την προσπάθεια που καταβάλλεται από το σχολείο για την όσο το δυνατόν καλύτερη αγωγή των μαθητών. Οι κανόνες δεν επιβάλλονται αλλά γίνονται από κοινού αποδεκτοί, αφού αναγνωρίσουμε τη σημασία τους και συμφωνήσουμε ότι είναι σημαντικοί προκειμένου να διαμορφώσουμε στο σχολείο μας κλίμα δημοκρατίας, γόνιμης επικοινωνίας, αυτοσεβασμού και σεβασμού της διαφορετικότητας.

ΚΑΝΟΝΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 2018-2019