Αρχική » Εκδηλώσεις » Γιορτή λήξης & αποφοίτησης 2018

Γιορτή λήξης & αποφοίτησης 2018

Τέλειωσε και η φετινή χρονιά και το διασκεδάσαμε. Τη Δευτέρα 11/6/2018 πραγματοποιήθηκε η γιορτή  για τη λήξη των μαθημάτων και τον αποχαιρετισμό των μαθητών/τριών της Γ’ τάξης του σχολείου μας, που το διοργάνωσε, η Διεύθυνση ο Σύλλογος διδασκόντων και  ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων με ευφάνταστες κατασκευές, κεφάτη μουσική, χορό, νόστιμα κεράσματα. Στο τέλος, απονεμήθηκαν όμορφες αναμνηστικές φωτογραφίες και ενθύμια  στους μαθητές μας.Φωτογραφία του χρήστη Σύλλογος Γονέων 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας.Φωτογραφία του χρήστη Σύλλογος Γονέων 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας.Φωτογραφία του χρήστη Σύλλογος Γονέων 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας.

Ευχόμαστε στους μαθητές/τριές μας “Καλό καλοκαίρι”, “Καλή Πρόοδο” στο Λύκειο και να πετύχουν τους στόχους τους!!

«Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη,
           να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος,
           γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.

Η Ιθάκη σ’ έδωσε τ’ ωραίο ταξείδι.
          Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο»..Φωτογραφία του χρήστη Σύλλογος Γονέων 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας.

Φωτογραφία του χρήστη Σύλλογος Γονέων 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας.