Αρχική » 2014 » Νοέμβριος

Αρχείο μηνός Νοέμβριος 2014

Πρόσκληση ενδιαφερόντος για διδακτικές επισκέψεις

Το σχολείο μας πρόκειται να πραγματοποιήσει δύο εκπαιδευτικές επισκέψεις .

Η 1η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί στις 10 Δεκεμβρίου 2014 στον Εθνικό Δρυμό της Πάρνηθας με τη συμμετοχή 55 μαθητών της Γ΄Τάξης του σχολείου μας.

Η 2η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί στις 11 Δεκεμβρίου 2014 στο Βυζαντινό Μουσείο της Αθήνας με τη συμμετοχή 55 μαθητών της Β΄Τάξης του σχολείου μας.

Και για τις δύο επισκέψεις θα χρειαστούμε από 1 πουλμάν 55+ θέσεων.

Παρακαλούμε τα ενδιαφερόμενα πρακτορεία ταξιδίων να μας στείλουν τις προσφορές τους.

Εορτασμός 17Νοέμβρη

Σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή για τον εορτασμό της 17Νοέμβρη θα γίνει στις 08.45

Απο τη Διεύθυνση

Άδειες Εκπαιδευτικών

Στο επισυναπτόμενο αρχείο θα δείτε τη νομοθεσία για τις άδειες των εκπαιδευτικών

Αδειες Εκπαιδευτικών

Ανακοίνωση

Ενημερώνουμε μαθητές και κηδεμόνες ότι σήμερα 7 Νοεμβρίου τα τμήματα Β1 και Γ1 αποχώρησαν από το σχολείο στη 1.10 μ.μ. .

Τα ίδια τμήματα θα αποχωρήσουν τη Δεύτερα την ίδια ώρα από το σχολείο, ενώ το τμήμα Γ2 θα προσέλθει στο σχολείο τη 2η διδακτική ώρα.

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για διδακτική επίσκεψη στη Tasty

Το σχολείο μας διοργανώνει διδακτική επίσκεψη την Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου 2014, στο εργοστάσιο TASTY στα πλαίσια του μαθήματος της Τεχνολογίας. Στην επίσκεψη θα συμμετέχουν μαθητές των τμημάτων Β1 και Β2 του σχολείου μας και η μετακίνηση θα γίνει με 1 ναυλωμένο λεωφορείο.

Η αναχώρηση θα γίνει στις 08.10 πμ. και η επιστροφή στις 12.30  στους χώρους του σχολείου.

Παρακαλούμε τα ενδιαφερόμενα πρακτορεία ταξιδιού να επικοινωνήσουν μαζί μας για τις προσφορές τους.

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για διδακτική επίσκεψη

Το σχολείο μας διοργανώνει διδακτική επίσκεψη την Πέμπτη 27 Νοεμβρίου 2014, στο εργοστάσιο SKAG στα πλαίσια του μαθήματος της Τεχνολογίας. Στην επίσκεψη θα συμμετέχουν μαθητές των τμημάτων Β2 και Β3 του σχολείου μας και η μετακίνηση θα γίνει με 1 ναυλωμένο λεωφορείο.

Ανακοίνωση

Την Τετάρτη 5 Νοεμβρίου το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω εκλογών για ανάδειξη εκπροσώπων στα υπηρεσιακά συμβούλια των εκπαιδευτικών