Μήνυμα καλωσορίσματος από την Διεύθυνση του σχολείου

Πειραματικό Γυμνάσιο 2021 3Με ιδιαίτερη χαρά σας καλωσορίζουμε στον διαδικτυακό τόπο του σχολείου μας.

Ευελπιστούμε ο ιστότοπος αυτός να γίνει γέφυρα επικοινωνίας και ενημέρωσης μεταξύ μαθητών, γονέων,  εκπαιδευτικών και Διεύθυνσης του Σχολείου. Να σας δώσει τη δυνατότητα να ενημερώνεστε για το πολύπλευρο έργο του σχολείου μας. Να  μοιραστούμε το όραμά μας για ένα ασφαλές, δημοκρατικό και ανθρώπινο σχολείο, που σέβεται την προσωπικότητα του κάθε παιδιού και προσπαθεί να διαπλατύνει τους ορίζοντες στη ζωή, στη γνώση, και στη χαρά της δημιουργίας.

Μέσα από το ιστολόγιο μας, θα έχετε την ευκαιρία να ενημερώνεστε για τους Ομίλους , τα προγράμματα, τις καινοτόμες δράσεις που  υλοποιούνται στο σχολείο μας, για τη συνεργασία μας με φορείς καθώς και για τις ποικίλες εκδηλώσεις και δραστηριότητες που διοργανώνονται. Έτσι, θα ανακαλύψετε τις συναρπαστικές πτυχές της σχολικής ζωής του 6ου Πειραματικού Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης και θα γνωρίσετε καλύτερα το έργο που επιτελείται σε αυτό.

Ευχόμαστε μια δημιουργική και εποικοδομητική χρονιά!

Μανωλοπούλου Χρυσή