3028A764 6565 43FC 8D3E E9DD86D18575

Η ReUZ+ σας προσκαλεί…

Γενικά νέα Εκδηλώσεις Εκπαιδευτικά προγράμματα

Η συνεργατική μαθητική εικονική επιχείρηση ReUZ+ συνεχίζει τις δράσεις της και τη φετινή σχολική χρονιά στο 6ο Γυμνάσιο Αγ. Δημητρίου, ως εκπαιδευτικός όμιλος πράσινης κοινωνικής επιχειρηματικότητας, πάντα σε συνεργασία με την περιβαλλοντική ομάδα του ΕΕΕΕΚ Αγ. Δημητρίου.

Έτσι, στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Μείωσης Αποβλήτων 2022 #EWWR2022, ο Δήμος Αγίου Δημητρίου σε συνεργασία με τη ReUZ+ διοργανώνουν συναυλιακή εκδήλωση με τη σύμπραξη καλλιτεχνών, σχολικών μονάδων και φορέων κοινωνικής και αλληλέγγυας οικονομίας, το Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 20:00 στο Δημοτικό θέατρο “Μελίνα Μερκούρη” με ελεύθερη είσοδο*.

Σκοπός της συναυλίας είναι η ευαισθητοποίηση του κόσμου γύρω από την κυκλική οικονομία καθώς και η ανάγκη συνειδητοποίησης ότι ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ, ΦΥΣΗ και ΑΝΘΡΩΠΟΣ είναι ΕΝΑ!

Στην εκδήλωση συμμετέχουν περισσότεροι από 15 καλλιτέχνες των οποίων οι μουσικές θα ακουστούν για πρώτη φορά πανελλαδικά με στόχο, όχι μόνο την ψυχαγωγία του κοινού αλλά και την καλύτερη αφομοίωση του περιβαλλοντικού μηνύματος μέσα από στίχους, πολυφωνικά ρεφρέν και όμορφες μελωδίες. Η συναυλία πραγματοποιείται κατά τη διάρκεια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Μείωσης Αποβλήτων.

«Εσύ την ξέρεις;» Σε περιμένουμε!

*Αν και η είσοδος είναι ΔΩΡΕΑΝ, προβλέπεται και ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ με ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΔΩΡΑ με την προσκόμιση ενός ΠΑΛΙΟΥ ΟΙΚΙΑΚΟΥ ΣΚΕΥΟΥΣ ή ΕΝΟΣ ΡΟΥΧΟΥ που δεν χρειάζονται πλέον όσοι/ες την παρακολουθήσουν.

60699732 1850 49CE A4EC 5D69A2CA623F