Ολοκλήρωση κατασκευών Τεχνολογίας Α’ Γυμνασίου-Πρόγραμμα

Για τους μαθητές/τριες Α’ Γυμνασίου

Με τη λήξη των προαγωγικών εξετάσεων, προγραμματίζονται τα έκτακτα μαθήματα για την ολοκλήρωση των κατασκευών σας.
Υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί λόγω της λειτουργίας του σχολικού συγκροτήματος σαν εξεταστικό κέντρο Πανελλαδικών ΕΠΑΛ και της περιορισμένης χωρητικότητας του εργαστηρίου.

Έτσι, αν οι ώρες που θα δείτε στη συνέχεια δεν σας εξυπηρετούν, θα πρέπει οπωσδήποτε να επικοινωνήσετε με μήνυμα στην ηλεκτρονική τάξη της Τεχνολογίας προκειμένου να αλλάξετε ώρα/μέρα για να ελεγχθεί η διαθεσιμότητα θέσεων. Αλλαγή ώρας/μέρας μπορεί να γίνει χωρίς πρόβλημα με ανταλλαγή με κάποιον συμμαθητή σας. Επίσης, αν κάποιος δεν μπορεί να έρθει σε καμία από τις διαθέσιμες ώρες, παρακαλώ να το δηλώσει για να ελευθερωθεί η θέση του και θα του δοθεί η δυνατότητα να έρθει άλλη ώρα/μέρα τον Σεπτέμβρη, προκειμένου να τελειώσει το έργο του.
Αν κάποιος κάνει κατασκευή με δικά του υλικά και δεν χρειάζεται εργαλεία από το εργαστήριο, μπορεί να τελειώσει την κατασκευή σπίτι του και να τη φέρει ή να στείλει φωτό μέχρι τις 24/6.

Πρόγραμμα εκτάκτων μαθημάτων:

Α1α: 15/6 13.30-14.30

Α1β: 15/6 14.30-16.00

Α2α: 21/6 10.00-12.00

Α2β: 21/6 12.00-14.00

Α3α: 22/6 12.30-14.30

Α3β: 23/6 10.00-12.00

Στο εργαστήριο Τεχνολογίας, συστήνεται η χρήση μάσκας λόγω της χωροταξίας της αίθουσας, παρά την άρση της υποχρεωτικότητας χρήσης της.

Οι ολοκληρωμένες κατασκευές θα αναρτηθούν σε διαδικτυακή παρουσίαση στο blog του σχολείου μας.

Καλή συνέχεια!

Μαρία Χριστοπούλου, Υπεύθυνη καθηγήτρια Τεχνολογίας