27 & 28/1/2022: Τηλεκπαίδευση – Κλειστά σχολεία στην Αττική

Ανακοινώσεις

Σε συνέχεια της ανακοίνωσης της Περιφέρειας Αττικής για κλειστά σχολεία 27 & 28/1/2022 – προκειμένου να αποκατασταθούν προβλήματα κυκλοφορίας που προέκυψαν λόγω της ακραίας κακοκαιρίας, το Υπουργείο Παιδείας διευκρινίζει ότι θα πραγματοποιηθεί κανονικά τηλεκπαίδευση. Θα ακολουθηθεί το ωρολόγιο πρόγραμμα που είναι αναρτημένο.

Η ανακοίνωση του ΓΓ Α΄θμιας, Β΄θμιας και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης Αλ. Κόπτση για την τηλεκπαίδευση

Το γραφείο του Γενικού Γραμματέα Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, Αλέξανδρου Κόπτση, ανακοινώνει:

• Αύριο Πέμπτη, 27.1.2022 και Παρασκευή, 28.1.2022, σε όλες τις περιοχές της χώρας στις οποίες αναστέλλεται η λειτουργία των σχολικών μονάδων μετά από αποφάσεις Δήμων ή Περιφερειών, θα πραγματοποιηθεί τηλεκπαίδευση, προκειμένου να υπάρξει επαρκής χρόνος για την αποκατάσταση της εύρυθμης κυκλοφορίας και της λειτουργίας των σχολείων. Στις λοιπές περιοχές τα σχολεία θα λειτουργήσουν κανονικά.