ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ 2022-2023

ΠΡΟΣΟΧΗ!
Για όσες αιτήσεις δεν υποβληθούν τα απαιτούμενα δικαιολογητικά,

έως τη λήξη της προσθεσμίας (Πέμπτη 21/7, 14:00), η εγγραφή δεν θεωρείτε ολοκληρωμένη.

Μπορείτε να τα αποστείλετε ψηφιοποιημένα
Για αναλυτική παρουσίαση της διαδικασίας καθώς και τα απαιτούμενα έγγραφα σε ψηφιακή μορφή πατήστε εδώ

Να τα φέρετε στο σχολείο ( δια ζώσης κατάθεση δικαιολογητικών)
– Πέμπτη 21/7 – ημέρα εφημερίας / 08:00-14:00
– Παρασκευή 15/7 – ημέρα κληρώσεων για Α’ και Β’ τάξη / μετά τις 12:00 και έως 14:00)

– Δευτέρα 18/7 – ημέρα ολοκλήρωσης των μηχανογραφικών για τις Πανελλαδικές εξετάσεις / 08:00-14:00
– Πέμπτη 21/7 – ημέρα εφημερίας / 08:00-14:00 (τελευταία ημέρα κατάθεσης δικαιολογητικών)

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ:

• Ηλεκτρονική Δήλωση προτίμησης (για λήψη του αρχείου δείτε εδώ>τελευταία σελίδα)
  • Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής { τάξη Α’ | τάξη Β’ | τάξη Γ’ }
  • Έγκριση του έτερου κηδεμόνα
  • Αστυνομική Ταυτότητα κηδεμόνα
  • Αστυνομική Ταυτότητα μαθητή ή Πιστοποιητικό Γέννησης (καθώς και Πιστοποιητικό Γέννησης για γεννηθέντες πριν από το 2004)
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή σε ισχύ (διάρκεια 3 έτη) |μπορείτε να κάνετε λήψη του από εδώ

———————————————————————————————————

Ο/Η μαθητής /μαθήτρια που δεν ολοκλήρωσει την εγγραφή του θα πρέπει να υποβάλλει νέα αίτηση στο e-eggrafes κατά τη Β ́ φάση αιτήσεων-εγγραφών (Σεπτέμβριο), οπότε και θα έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν από τα διαθέσιμα σχολεία (θα μπορούν να συμβουλευθούν για τις διαθέσιμες θέσεις τη ΔΔΕ Αχαΐας | τηλ. κέντρο 2610-465000).

Αφορά στις Κληρώσεις (δες εδώ)
Αν ο/η μαθητής /μαθήτρια που δεν ολοκλήρωσε την εγγραφή του βρίσκεται στον προσωρινό πίνακα Α ́ θα μετακινηθεί στον πίνακα Γ’, δίνοντας τη θέση του στον πρώτο διαθέσιμο από τους επιλαχόντες (του πίνακα Β ́).

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.