Καλή σχολική χρονιά!

Αγαπητοί μαθητές / γονείς / κηδεμόνες

Ο Διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του 6ου ΕΠΑΛ Πάτρας σας καλωσορίζουμε στη φετινή σχολική χρονιά.
Για την γρήγορη και άμεση επικοινωνία του σχολείου μας με τους γονείς/κηδεμόνες/μαθητές μας θα σας στέλνουμε συχνά μηνύματα μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (είτε μέσω του myschool είτε από τους λογαριασμούς e-mai που διαθέτουμε). Μέσω αυτών θα λαμβάνεται ενημερώσεις – ανακοινώσεις – ειδοποιήσεις που θα αφορούν στη λειτουργία της σχολικής μας μονάδας.
Παράλληλα, θα υπάρχουν και αναρτήσεις ειδικών θεμάτων στο blog μας: https://blogs.sch.gr/6epal-patras/
Αν αλλάξετε το λογαριασμό που μας έχετε δηλώσει ή έχετε προβλήματα με τη λήψη των μηνυμάτων, ενημερώστε μας άμεσα με την αποστολή e-mail στο 6epal-patras@sch.gr ή με ένα τηλέφωνο στο 2610454881.
Καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους!
———————————————————————————————————————–
Ακολουθούν δύο ανακοινώσεις από το Υπουργείο Παιδείας σχετικά με την προμήθεια και τη διενέργεια self-test από τους μαθητές:
3-9-21 Ασφαλές άνοιγμα των σχολείων για το έτος 2021-2022
07-09-21 Διάθεση self-test για τους μαθητές από τα φαρμακεία