ΚΛΗΡΩΣΗ για Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

Η σχολική μονάδα μας έχει την δυνατότητα να καλύψει ένα συγκεκριμένο αριθμό μαθητών /μαθητριών (για την Α΄ τάξη συνολικά 75). Κατά την τρέχουσα φάση δηλώσεων προτίμησης έγγραφων έχουν υποβληθεί περισσότερες αιτήσεις από τον αριθμό που έχει προβλέφθει.

Για το λόγο αυτό σας ενημερώνουμε πως τη Δευτέρα 19/07 θα πραγματοποιηθεί η δημόσια κλήρωση για να επιλεγούν οι μαθητές /μαθήτριες της Α’ Λυκείου. Η διαδικασία θα πραγματοποιηθεί στο γραφείο του διευθυντή του 6ο ΕΠΑΛ ΠΑΤΡΑΣ και ώρα 11:00.

Οι μαθητές που θα κριθούν ως επιλαχόντες (πέραν δηλαδή των 75) θα μπορούν να υποβάλλουν νέα αίτηση κατά τη Β΄ φάση αιτήσεων-εγγραφών, (αναμένεται περί τα τέλη Αυγούστου κι έπειτα) οπότε και θα έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν από τα διαθέσιμα σχολεία.

Θα συνεχίσουμε να προσπαθούμε για την εξεύρεση λύσης, έτσι ώστε να μπορέσουμε να υποδεχθούμε όσο περισσότερους μαθητές/μαθήτριες μας επιλέγουν. Στην περίπτωση αυτή οι επιλαχόντες εννοείτε πως έχουν προτεραιότητα.

Σας ευχαριστούμε για την προτίμηση.

Για όποια νεότερη εξέλιξη θα μπορείτε να ενημερώνεστε μέσα από το blog του σχολείου μας

[ https://blogs.sch.gr/6epal-patras/ ]

Κατηγορίες: Παλιά άρθρα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.