Ανακοίνωση αποτελεσμάτων σχολικού έτους 2020-21

Σήμερα Παρασκευή, μετά τις 19:00 θα βρείτε αναρτημένα στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου πίνακες με:

1) επαρκή/ μη επαρκή φοίτηση για μαθητές / μαθήτριες Γ’ τάξης

2) λήψη απολυτηρίου / πτυχίου για μαθητές / μαθήτριες Γ’ τάξης

3) επαρκή/ μη επαρκή φοίτηση για μαθητές / μαθήτριες Α’ τάξης

4) επαρκή/ μη επαρκή φοίτηση για μαθητές / μαθήτριες Β’ τάξης

Οι πίνακες θα αναφέρονται στους μαθητές / μαθήτριες με αριθμό μητρώου και όχι με ονοματεπώνυμο, κατόπιν οδηγίας της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων (μπορείτε να βρείτε το δικό σας Αριθμό Μητρώου σε έγγραφα που σας έχουν χορηγηθεί από το σχολείο, όπως βαθμολογίες, βεβαιώσεις, κ.α.)

3 Responses to Ανακοίνωση αποτελεσμάτων σχολικού έτους 2020-21

1. Ο/Η Αναγνωστοπουλου Αθανασία λέει:

2. Ο/Η μαρια λέει:

πρεπει να ερθουμε στο σχολειο να δουμε τους βαθμους?

• Ο/Η 6ο ΕΠΑΛ ΠΑΤΡΑΣ λέει:

Στο σχολείο βρίσκονται αναρτημένα τα ακόλουθα:
      Έχουμε ανακοινώσει τις περιπτώσεις μαθητών / μαθητριών μη επαρκούς φοίτησης (για Α, Β και Γ), δηλαδή ποιοι έχουν πάνω από το όριο απουσιών.

Επίσης έχουμε ανακοινώσει ποιοι δεν λαμβάνουν πτυχίο λόγω βαθμού σε μάθημα ειδικότητας (μόνο για τη Γ΄τάξη).
      Όλοι οι μαθητές της Γ΄τάξης επαρκούς φοίτησης που φοιτούσαν για απολυτήριο το λαμβάνουν.
      Τα δύο τελευταία σχετίζονται με τη διενέργεια των πανελλαδικών, για αυτό και ήταν άμεσα επείγοντα να ολοκληρωθούν (και μόλις σήμερα, μετά τις 10 δόθηκε η δυνατότητα από το Υπουργείο).

Για τους βαθμούς, όλων των τάξεων, θα συνεχίσουμε τις εργασίες από Δευτέρα (εκκρεμούν επιτροπές εξετάσεων για μαθητές της Α΄και Β΄).

Η έκδοση πτυχίων και απολυτηρίων θα γίνει όποτε μας το επιτρέψουν οι τεχνικές παράμετροι (γίνονται ακόμα προσαρμογές στο πληροφοριακό σύστημα από πλευράς Υπουργείου).

Τέλος, οι βαθμοί (έλεγχοι προόδου) θα σας αποσταλούν στα e-mail.