Για τις εγγραφές στην Α’, Β’ και Γ’ τάξη, για το σχολικό έτος 2021-2022 (προεργασία> Δήλωση στοιχείων Κηδεμόνα)

Διαδικασία πριν από τη δήλωση σας στο e-eggrafes

Αφορά μαθητές / μαθήτριες που πρόκειται να εγγραφούν στην Α’, Β’ και Γ’ τάξη των Δημοσίων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ.-ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2021-2022

Σας ειδοποιούμαι για διαδικασία που θα πρέπει να ακολουθήσετε (διαβάστε: ΕΠΙΣΤΟΛΗ-ΠΡΟΣ-ΓΟΝΕΙΣ),

υποβάλλοντας στο σχολείο Υπεύθυνη Δήλωση με τα στοιχεία Κηδεμόνα (ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ Ε-ΕΓΓΡΑΦΕΣ)

ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-eggrafes

για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών.

Σας ενημερώνουμε για τις ημέρες και ώρες κατά τις οποίες θα μπορείτε να προσκομίζετε στο σχολείο τις συμπληρωμένες υπεύθυνες δηλώσεις

(βλ. Πρόγραμμα Λειτουργίας Σχολείου για το μήνα Ιούνιο).

Σε συνέχεια των παραπάνω θα ακολουθήσει (εντός μηνός Ιουνίου) και η έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-eggrafes.

——————————————————————————————————–
Επίσης σας κοινοποιούμε την τελευταία τροποποίηση του Υπ. Παιδείας αναφορικά με τις διαδικασίες που απαιτούνται για απαλλαγή μαθητή / μαθήτριας από τα μαθήματα της Φυσικής Αγωγής και των Θρησκευτικών (βλ. αρχείο).