Αρχική » Ανακοινώσεις » Γενικά » Ενημέρωση των μαθητών για τα ΙΕΚ (εισαγωγή, φοίτηση, επαγγελματικά δικαιώματα)

Πρόσφατα σχόλια

27/6/1913: Απελευθέρωση της Καβάλας.
    Ναυτική μοίρα με επικεφαλής τον ναύαρχο Παύλο Κουντουριώτη ελιμενίζεται στην Καβάλα, απελευθερώνοντας την πόλη από τη βουλγαρική κατοχή.
       - Σχετικές αναρτήσεις

Ενημέρωση των μαθητών για τα ΙΕΚ (εισαγωγή, φοίτηση, επαγγελματικά δικαιώματα)

Αγαπητοί Διευθυντές και Αγαπητές Διευθύντριες

Σας  υπενθυμίζουμε   ότι την Τρίτη 10/5/22 και ώρα 18.30 θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακή ενημέρωση  μαθητών /τριών ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. σχετικά με την εισαγωγή, τη φοίτηση και τα επαγγελματικά δικαιώματα των Ι.Ε.Κ. μέσω   του Παράλληλου Μηχανογραφικού για τους συμμετέχοντες στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ή  με Αίτηση για τους υπόλοιπους ενδιαφερόμενους/ες  τελειόφοιτους).

Οι ενδιαφερόμενοι/ες  μαθητές και μαθήτριες της Γ’ τάξης  των  ΓΕΛ. και  των ΕΠΑ.Λ. και οι γονείς,   μέσω  των ατομικών λογαριασμών webex των παιδιών, να συνδεθούν στο  λογαριασμό  webex  της Υπεύθυνης Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού  στη Δ.Δ.Ε. Ηρακλείου  κας  Κων/νας Μπατάλα στο σύνδεσμο:

Η σειρά των παρουσιάσεων, που θα πραγματοποιηθούν από εκπρόσωπο  κάθε Ι.Ε.Κ., είναι η εξής:

•   Υπεύθυνη Σ.Ε.Π.  στη Δ.Δ.Ε.  ώρα 18.30
    •  1ο ΔΙ.Ε.Κ.   ώρα 18.40’
    • 2Ο ΔΙ.Ε.Κ.     ώρα 18.50’
    • Ι.Ε.Κ. Υπ. Τουρισμού   ώρα 19.00’
    • ΔΙ.Ε.Κ. Ο.Α.Ε.Δ     ώρα 19.10’
    • ΔΙ.Ε.Κ. Βενιζελείου Νοσοκομείου    ώρα 19.20’
    • Ι.Ε.Κ. ΕΚΑΒ   ώρα 19.30’
    • ΔΙ.Ε.Κ. Υπ. Αγρ. Ανάπτυξης   ώρα 19.40’

Μετά το τέλος  των παρουσιάσεων θα ακολουθήσουν ερωτήσεις.

Την ενημέρωση  μπορούν να παρακολουθήσουν επίσης  μαθητές/τριες  της Β’ τάξης  ΓΕΛ. και  ΕΠΑ.Λ.

Παρακαλούμε για την εκ νέου ενημέρωση των γονέων των μαθητών και των μαθητριών του σχολείου σας.

Κωνσταντίνα Μπατάλα

Υπεύθυνης Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού