Xριστουγεννιάτικες δράσεις με πολλή αγάπη…

Μαθητές, μαθήτριες, γονείς και εκπαιδευτικοί του 6ου Δημ. Σχ. Τρίπολης υλοποίησαν μια σειρά από χριστουγεννιάτικες δράσεις με στόχο να διαδώσουν το μήνυμα της αγάπης και της χαράς!!! Έστειλαν ευχετήριες κάρτες και ζωγραφιές στους/στις μαθητές/τριες των ακριτικών σχολείων της πατρίδας μας, στόλισαν κάθε άκρη του σχολείου μας, συμμετείχαν στο Santa walk και άναψαν φαναράκια, ζωγράφισαν τα στολίδια για το χριστουγεννιάτικο δέντρο του σχολείου στην πόλη και το στόλισαν, έψαλλαν τα κάλαντα και στόλισαν την πλατεία του Συνοικισμού, επένδυσαν με μουσική και κινήσεις ένα παραμύθι και το παρουσίασαν στους/στις συμμαθητές/τριές τους και τέλος παρακολούθησαν την ταινία “Πολικό εξπρές”

Μπορείτε να παρακολουθήσετε το βίντεο εδώ: