5o Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής

Το σχολείο μας συμμετείχε στo 5o Μαθητικού Συνέδριο Πληροφορικής και συγκεκριμένα στο Προσυνέδριο της Δυτικής Θεσσαλονίκης στις 5 Απριλίου 2013, με την εργασία των τμημάτων Ε1 και Ε2 με θέμα “Μια επίσκεψη στην ΕΛΕΠΑΠ“.

Η εργασία μας ήταν η παρουσίαση ενός μεγάλου project με θέμα την ευαισθητοποίηση σε θέματα αναπηρίας που έγινε από τα 2 τμήματα της Ε τάξης. Στο μάθημα της Πληροφορικής τα παιδιά έφτιαξαν με ομαδική εργασία ένα wiki όπου έγραψαν τα κείμενα και τα ποιήματά τους μαζί με ζωγραφιές και φωτογραφίες, ενσωμάτωσαν τις παρουσιάσεις τους σε Powerpoint και Prezi και τέλος έφτιαξαν video με τη βοήθεια του Windows Movie Maker.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την εργασία τους, την πολύ ωραία παρουσίαση στο προσυνέδριο

Παρουσίαση_6οΔημοτικόΣχολείοΣ…

More PowerPoint presentations from TritoEktoDimotikoSykeon