Εκπαιδευτικό πρόγραμμα για τον εορτασμό Ευρωπαϊκών Ημερών Πολιτιστικής Κληρονομιάς 2021

Οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο: “Ο Ιωάννης Καποδίστριας τιμά το Μεσολόγγι: Ο Κήπος των Ηρώων ως αιώνιος χώρος μνήμης” πο διοργάνωσε η Εφορεία Αρχαιοτήτων Αιτωλοακαρνανίας και Λευκάδας στο πλαίσιο του εορτασμού των Ευρωπαϊκών Ημερών Πολιτιστικής Κληρονομιάς (ΕΗΠΚ) 2021 – “Κληρονομιά ανοιχτή σε όλους!”, δεδομένου ότι οι φετινές ΕΗΠΚ αφιερώνονται από τη χώρα μας στη φυσιογνωμία του σημαντικού Έλληνα πολιτικού, Ιωάννη Καποδίστρια.
Η βιωματική ξενάγηση της κ. Μιμίκας Γαβρίνα, μέσα από κουίζ, πλούτο γνώσεων και διαδραστικά παιχνίδια, μας άφησε τις καλύτρες εντυπώσεις!
Ευχαριστούμε πολύ!