Διάχυση αποτελεσμάτων Erasmus+ στην εκπαιδευτική κοινότητα

Στις 9 Σεπτεμβρίου 2021, στο σχολείο μας έγινε διάχυση των αποτελεσμάτων του προγράμματος Erasmus+ KA1 κινητικότητα εκπαιδευτικών που πραγματοποίησε το σχολείο μας στη Βαρκελώνη το Νοέμβριο του 2019 και στη Βιέννη τον Αύγουστο του 2021, σε εκπαιδευτικούς του σχολείου μας και σε εκπαιδευτικούς άλλων σχολείων που προσκλήθηκαν στην εκδήλωση στον αύλειο χώρο του σχολείου μας.Την εκδήπωση τίμησε με την παρουσία του ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου κ. Θεοφάνης Βαλμάς.
Οι εκπαιδευτικοί που συμμετείχαν στις κινητικότητες κ.κ. Πριοβόλου Ευθυμία, Ντάνου Φωτεινή και Ολιβώτου Διονυσία, παρουσίασαν τα προγράμματα, τις γνώσεις και τις εμπειρίες που αποκόμισαν από τη συμμετοχή τους στα εκπαιδευτικά σεμινάριο στο εξωτερικό. Οι μαθητές μας, σερβίρισαν στρούντελ, βιεννέζικη σοκολάτα, και σαγκρία, τιμώντας τις χώρες φιλοξενίας.
Ήταν μια αξέχαστη εμπειρία για όλους μας!