Τα εγκαίνια του νέου σχολικού κτιρίου του 6ου Δημοτικού Σχολείου Μενεμένης

6 Μενεμενη226 Μενεμενης6 ΜενεμενηςπεριστεριαΤο 6ο Το νέο κτίριο του 6ου Δημοτικού Σχολείου Μενεμένης εγκαινίασαν την Δευτέρα 29 Ιανουαρίου 2018  ο περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας, Απόστολος Τζιτζικώστας, και ο Δήμαρχος Αμπελοκήπων-Μενεμένης Λάζαρος Κυρίζογλου, χοροστατούντος του Μητροπολίτη Νεαπόλεως – Σταυρουπόλεως κ.κ. Βαρνάβα.

Παρόντες στα εγκαίνια ήταν η Αντιπεριφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας κ. Βούλα Πατουλίδου, ο πρώην Γενικός Γραμματέας Δημοσίων έργων κ. Στράτος Σιμόπουλος, ο πρώην Δήμαρχος Μενεμένης κ. Ακτσελής Γιώργος, ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Γεωργίου Χρήστος, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Παύλος Ματζιάρης οι Εντεταλμένοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Παιδείας κ. Κοσμάς Γυμνόπουλος και ο κ. Ηλίας Γρούγιος, ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων κ. Μανωλόπουλος Βασίλης, οι Δημοτικοί Σύμβουλοι κ. Ναλπαντίδου Αφροδίτη, κ. Μεζίκης Βασίλειος, κ. Καζαντζίδης Γεώργιος, κ. Αθανασιάδης Ιωάννης, κ. Λαϊνάκου Αφροδίτη, κ. Ιωάννης Γεννηματάς, κ. Ιωάννης Βενετικίδης, φορείς του Δήμου μας καθώς και εκπρόσωποι του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, γονείς και μαθητές του σχολείου.
6 Μενεμενηςμητρ6 μενεμενησ6 Μενεμενηςπεριφ

;