Σημαντική ενημέρωση για τους γονείς – κηδεμόνες των μαθητών μας

Κατόπιν σχετικής οδηγίας του Υπουργείου Παιδείας για την διευκόλυνση προγραμμάτων τηλεκπαίδευσης και την ενημέρωση του πληροφοριακού συστήματος myschool, κρίνεται αναγκαίο να  αποστείλετε στο Σχολείο μέσω μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (email) μέχρι την Κυριακή 22/03/2020, το προσωπικό e-mail ενός γονέα/κηδεμόνα και τον αριθμό του κινητού του τηλεφώνου (επικαιροποίηση στοιχείων επικοινωνίας).

Στο μήνυμά σας παρακαλούμε να συμπληρώσετε το ονοματεπώνυμό σας, το όνομα ή τα ονόματα των μαθητών των οποίων είστε κηδεμόνας,  το τμήμα στο οποίο φοιτούν, το e-mail σας και τον αριθμό του κινητού σας τηλεφώνου.

(ισχύει για όλους τους μαθητές του Σχολείου, όλων των τάξεων).

Λάβετε υπόψη σας πως η συγκεκριμένη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και ο αριθμός κινητού τηλεφώνου θα πρέπει να είναι οι ίδιοι που θα δηλωθούν στο πανελλήνιο σχολικό δίκτυο για την απόκτηση προσωπικών λογαριασμών  των μαθητών.

Ηλεκτρονική διεύθυνση 6ου Δημοτικού Σχολείου Κορυδαλλού:

mail@6dim-koryd.att.sch.gr

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία!

Δείτε το έγγραφο της Περιφερειακής Διεύθυνσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Αττικής εδώ!