Webinar από την Α΄ Ψυχιατρική Κλινική Πανεπιστημίου Αθηνών

H Α’ Ψυχιατρική Κλινική Ε.Κ.Π.Α. διοργανώνει την Παρασκευή 16 Απριλίου και ώρα 18:00 webinar με θέμα «Εκπαιδευτικοί και ψυχική ανθεκτικότητα: ιστορίες για γονείς και παιδιά πριν το κλείσιμο της σχολικής χρονιάς»,  το οποίο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς προσχολικής αγωγής και πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Το webinar  υλοποιείται στο πλαίσιο σειράς διαδικτυακών παρεμβάσεων της Δράσης «Ψυχοεκπαίδευση ιατρών, ασθενών και οικείων φροντιστών» του ευρύτερου Προγράμματος «Προαγωγή Ψυχικής Υγείας σε Ευπαθείς Πληθυσμούς» που υποστηρίζεται από την Περιφέρεια Αττικής.

Συνημμένα μπορείτε να βρείτε λεπτομέρειες σχετικά με  τη θεματολογία και τους ομιλητές καθώς και οδηγίες σύνδεσης.

Η παρακολούθηση είναι ελεύθερη.

Δεν απαιτείται προεγγραφή.

Για όσους συμμετέχοντες επιθυμούν θα δoθεί πιστοποιητικό παρακολούθησης από την  Α΄ Ψυχιατρική Κλινική του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το συνολικό Πρόγραμμα, και δεδομένου ότι θα υλοποιηθεί σειρά διαδικτυακών δράσεων που ενδέχεται να ενδιαφέρουν τα μέλη του φορέα, συλλόγου ή/και υπηρεσιών σας, παρακαλούμε να ενημερώνεστε ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο https://atticaspirit.gr/

Κατηγορίες: ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.