Έναρξη της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης

Η τηλεκπαίδευση έχει προγραμματιστεί να  ξεκινήσει  σήμερα Τετάρτη 18/11/2020.

Στα email των γονέων / κηδεμόνων των μαθητών/μαθητριών του Σχολείου μας έχει αποσταλεί το πρόγραμμα διδασκαλίας του κάθε τμήματος καθώς και οι σύνδεσμοι (links) των ψηφιακών τάξεων διδασκαλίας των εκπαιδευτικών.

Παρακαλούνται οι μαθητές/μαθήτριες να συνδέονται στις ψηφιακές τάξεις 5 λεπτά πριν την έναρξη της κάθε ώρας, για την έγκαιρη αποδοχή τους από τους εκπαιδευτικούς.

Η είσοδος στην ψηφιακή τάξη θα γίνεται με το ονοματεπώνυμο του/της  μαθητή/μαθήτριας, ώστε να αναγνωρίζεται από τους εκπαιδευτικούς.

Κάθε μαθητής/μαθήτρια θα πρέπει να βγαίνει από την προηγούμενη ψηφιακή τάξη και να κάνει κλικ στη νέα για να συνδεθεί, όταν ακολουθεί στο πρόγραμμα διδασκαλίας άλλος εκπαιδευτικός.

Υπενθυμίζεται πως η καταγραφή της εικόνας ή της ομιλίας άλλου προσώπου κατά τη διάρκεια των δικτυακών μαθημάτων είναι παράνομη και επισύρει αστικές, ποινικές και διοικητικές κυρώσεις.

Καλή αρχή, καλή επιτυχία και καλή δύναμη σε όλους/όλες!

Κατηγορίες: ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.