Ανακοίνωση εγγραφών μαθητών στην Α΄Δημοτικού στα 6ο – 8ο Δημοτικά Σχολεία Κορυδαλλού

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2015-2016

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές της Πρώτης Δημοτικού για το σχολικό έτος 2015-2016

θα ξεκινήσουν

την  Τρίτη 2 Ιουνίου 2015

και θα περαιωθούν

την Παρασκευή 19 Ιουνίου 2015

στα γραφεία των Διευθυντών από 8 – 10 το πρωί, εκτός από την Πέμπτη 4 Ιουνίου, ημέρα που τα Σχολεία θα είναι κλειστά λόγω της Γενικής Συνέλευσης των εκπαιδευτικών.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου είναι τα εξής:

α. Πιστοποιητικό γέννησης, Δήμου ή Κοινότητας για την εγγραφή του μαθητή στα οικεία μητρώα ή δημοτολόγια, το οποίο εκδίδεται το τελευταίο πριν την εγγραφή τρίμηνο και στο οποίο αναγράφεται ολογράφως και αριθμητικώς η ημερομηνία γέννησης.

β. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) συμπληρωμένο από τον παιδίατρο. (Το έντυπο υπάρχει στα σχολεία).

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, θα φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

ε. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου.

ΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΚΑΠΛΑΝΗ ΜΑΡΙΑ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.