Διαγωνισμός Γαλλοφωνίας 2015 / Πρόσκληση Βράβευσης του Σχολείου μας

francophonie_620-330_72dpi

ATTESTATION

Le Service de coopération éducative de l’Ambassade de France en Grèce – Institut français de Grèce atteste que Madame Alexandra DRAKOPOULOU, professeur de français à la 6e école primaire de Korydallos a participé avec 14 élèves de la classe de 6e au Concours national de la Francophonie 2015 et a été primée dans la catégorie « Primaires ».

Madame DRAKOPOULOU et ses élèves lauréats du concours, sont invités à participer à la cérémonie de remise des prix de la Francophonie qui se déroulera à l’Institut français de Grèce, le mercredi 11 mars 2015 de 09h00 à 13h00.

Fait à Athènes, le 3 mars 2015 ******************************************************************************************

ΒΕΒΑΙΩΣΗ

Το Τµήµα εκπαιδευτικής συνεργασίας της Πρεσβείας της Γαλλίας στην Ελλάδα – Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος βεβαιώνει ότι η κυρία Αλεξάνδρα ∆ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ, καθηγήτρια γαλλικών στο 6ο ∆ηµοτικό Σχολείο Κορυδαλλού συµµετείχε µε 14 µαθητές της 6ης τάξης στον Εθνικό ∆ιαγωνισµό Γαλλοφωνίας 2015 και βραβεύθηκε στην κατηγορία «∆ηµοτικό».

Η κυρία ∆ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ και οι µαθητές, νικητές του ∆ιαγωνισµού, προσκλήθηκαν για να συµµετάσχουν στην τελετή απονοµής των βραβείων που θα διεξαχθεί στο Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος, την Τετάρτη 11 Μαρτίου 2015 από τις 09.00 πµ µέχρι τις 13.00 µµ.

Συντάχθηκε στην Αθήνα, στις 3 Μαρτίου 2015

Περισσότερες πληροφορίες εδώ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.