‘Ας πούμε κι ένα μπράβο’ – Ευχαριστούμε από το Σύλλογο Γονέων

Αγαπητοί μας Δάσκαλοι,

Αγαπημένες μας Δασκάλες, κα Άννα και κα Ζέφη,

έτσι σας ξέρουμε, έτσι σας γνωρίζουμε,

Με αφορμή την ευκαιρία που μας δώσατε με την όμορφη, ευχάριστη, αλλά και εμπνευσμένη παρουσίασή σας

το βράδυ του Σαββάτου 2/2/2013 να κάνουμε ένα ακόμη βήμα στην ουσιαστική επικοινωνία, επιτρέψτε μας να εκφράσουμε, πρώτοι εμείς, τις ευχαριστίες μας και να σας πούμε ένα μεγάλο “ΜΠΡΑΒΟ”!

Ένα μπράβο ενθάρρυνσης, ένα μπράβο που ευχόμαστε να σας συντροφεύει και να σας δίνει δύναμη στο πολύτιμο για εμάς και τα παιδιά μας, αλλά και δύσκολο για εσάς έργο που επιλέξατε ως πορεία ζωής και ταχθήκατε να υπηρετήσετε.

Οι δυσκολίες του “σήμερα”, ας μας φέρουν πιο κοντά, ας μας ενώσουν, ας μας κάνουν πιο δυνατούς, για να μπορούμε να αντιμετωπίσουμε με ομαδικότητα και πυγμή τις προκλήσεις “αύριο” και μέσα και από την προσπάθεια αυτή, ας το μετατρέψουμε από δυσοίωνο, σε ελπιδοφόρο και ανατρεπτικά παραγωγικό!

Αυτό που λείπει στις μέρες μας, μπορεί και μόνο να βρεθεί στις νέες γενιές, να βλαστήσει και να καρποφορήσει…

Εσείς,  ως άξιοι “κηπουροί” που με αγάπη και φροντίδα περιβάλλετε τον “κήπο των βλαστών” μας/σας κι εμείς, αρωγοί και συμπαραστάτες σας σε κάθε δύσκολη αλλά και εύκολη στιγμή, αλλά και ως μαθητές των μαθητών σας.

Σας ευχαριστούμε πολύ και παραμένουμε στο πλευρό σας!

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων