Αρχική » Ανακοινώσεις » Σύγχρονη εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση – Οδηγίες προς τους γονείς και τους μαθητές

Εφαρμογές για όλες τις τάξεις
ΤΠΕ 6ο Δημοτικό

Σύγχρονη εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση – Οδηγίες προς τους γονείς και τους μαθητές

Αύριο Πέμπτη 9 Απριλίου στις 14:00 θα έχει τηλεδιάσκεψη όλη η Ε τάξη με τις δασκάλες τους.

Σας στέλνουμε τις οδηγίες για την εγκατάσταση και χρήση ενός προγράμματος μέσω του οποίου θα κάνουμε την πρώτη μας σύγχρονη εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση. Εσείς πρέπει να εγκαταστήσετε το προγραμματάκι και αύριο θα σας στείλουμε το σύνδεσμο που θα συνδεθείτε 5 λεπτά πριν τις 2 για να βρεθούμε όλοι μαζί με ήχο και εικόνα.

Υπάρχουν απλές οδηγίες ΕΔΩ

και βίντεο με οδηγίες http://www.viewpure.com/ioJxGejNZVA?start=0&end=0

Ευχαριστούμε πολύ.

😎 Μπορούν και οι μαθητές των άλλων τάξεων να εγκαταστήσουν το πρόγραμμα αυτό γιατί η σύγχρονη εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση θα προχωρήσει σιγά-σιγά και στις άλλες τάξεις.

➡ Οδηγίες για κινητό ή Tablet                            ➡ Οδηγίες για υπολογιστή

🙂 Για όσους δεν έχουν κάμερα μπορούν εύκολα να συνδέσουν την κάμερα του κινητού με τον υπολογιστή