Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού

Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Υ.ΠΑΙ.Θ. εναρμονίζει την 6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019 με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019 η οποία θα εορταστεί την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2019.

Σύνθημα: «Αγαπώ την Άθληση – Αγαπώ την Υγεία μου»

Για λόγους εύρυθμης λειτουργίας του σχολείου μας, η ημερομηνία του εορτασμού από 27/9/2019, θα μεταφερθεί στις 26/9/2019.

Την Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2019  λοιπόν, στα πλαίσια του εορτασμού της 6ης  Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, οι μαθητές/τριες θα συμμετέχουν σε οργανωμένες αθλητικές δράσεις εκτός  σχολείου.

Την ημέρα αυτή δε θα γίνουν μαθήματα.

Κόστος συμμετοχής: 8,5 ευρώ

ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ:

• ο/η μαθητής/τρια να έχει φέρει ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ και
  • συμπληρωμένη την παρακάτω υπεύθυνη δήλωση:

6ο Δημ. Σχ. Κερατσινίου

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Ο/Η υπογραφόμενος/η γονέας/κηδεμόνας …………………………………………………………………..
δηλώνω ότι, επιτρέπω στο/στην μαθητή/τρια ……………………………………………………………….
της ……… τάξης να λάβει μέρος στις εκπαιδευτικές – αθλητικές δραστηριότητες στο «Δημοτικό Γυμναστήριο Βάρης», στα πλαίσια του εορτασμού της  6ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, στις 26/9/2019.

ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΟΝΕΑ

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.