H Α΄ τάξη ψηφίζει

Υποψήφιοι ανεξάρτητοι ή υποστηριζόμενοι από κόμματα, κάλπη, παραβάν, ψηφοφορία, προγραμματικές δηλώσεις, εκλογικοί κατάλογοι, εφορευτική επιτροπή, σταυρός προτίμησης, έγκυρα και άκυρα ψηφοδέλτια… Πώς να μιλήσει κανείς σε παιδάκια της πρώτης δημοτικού για όλα αυτά; Δεν υπάρχει τρόπος καλύτερος από τον βιωματικό. Έτσι με τους μαθητές και της μαθήτριες της Α΄ τάξης οργανώσαμε προεδρικές εκλογές στις οποίες παρευρέθηκε και μας τίμησε με την ψήφο της η διευθύντρια του σχολείου μας κυρία Βρεττάκου Αφροδίτη. Η καταμέτρηση των ψήφων ανέδειξε νικητή τον συνδυασμό με την επωνυμία <<ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ>>. Στους <<προέδρους>> της τάξης μας ευχόμαστε καλή θητεία και να μην ξεχνούν τα όσα προεκλογικά μας υποσχέθηκαν!
Κατηγορίες: Δραστηριότητες. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.