“Ο Καραγκιόζης και τα ζευγαράκια του 10”

Ακούσατε, ακούσατε…
Τι και αν ο κορωνοϊός έκλεισε τα σχολεία;
Τρεις μαθητές του σχολείου μας, τρία αδέλφια, ο Δημήτρης από το Α1, ο Ευάγγελος από το Δ1 και ο Γιώργος ο Δαρδαμάνης  από το ΣΤ1 έπαιξαν στους μαθητές της Α’ τάξης Θέατρο Σκιών.
Μάλιστα! Πολύ καλά ακούσατε!
Με πολύ κέφι και φαντασία ετοίμασαν μια μικρή θεατρική παράσταση και την έπαιξαν on line στα πρωτάκια του σχολείου μας στο μάθημα της Γλώσσας.
Θέμα της παράστασης:
 “Ο Καραγκιόζης και τα ζευγαράκια του 10”
Το  θέμα της παράστασης το  εμπνεύστηκε  ο μαθητής μας από την πρώτη Δημοτικού, ο Δημήτρης ο Δαρδαμάνης, που έκανε και  στην παράσταση το Κολλητήρι.
 Ο Ευάγγελος έπαιξε τον Καραγκιόζη.
 Ο Γιώργος έκανε την σκηνοθεσία ,το σενάριο, φρόντισε για το φωτισμό και επιμελήθηκε  την παρουσίαση.
Οι μικροί μας μαθητές πραγματικά χάρηκαν  τον  Καραγκιόζη.
Ευχαριστούμε πολύ  τον Δημήτρη, τον Ευάγγελο και τον Γιώργο που βοήθησαν να πραγματοποιηθεί η παράσταση και μάλιστα σε  τόσους ιδιαίτερους καιρούς.
Αυτό αποδεικνύει ότι όλα γίνονται όταν υπάρχει θέληση  υπομονή και μεράκι.
Θέρμα  Συγχαρητήρια!!!