ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ – Όλα όσα πρέπει να γνωρίζουμε για την γρίπη

ΕΠΕΙΓΟΝ  ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Γλυφάδα, 3-2-2020

Αγαπητοί γονείς,

Παρακαλούμε να ενημερώνετε ΑΜΕΣΑ το σχολείο (τον εκπαιδευτικό τμήματος) εάν μαθητής ή μαθήτρια απουσιάζει από το σχολείο λόγω γρίπης.

Είναι σημαντικό να γνωρίζουμε τον πραγματικό αριθμό κρουσμάτων γρίπης  ανά τάξη.

Επίσης παρακαλείσθε να μην επιστρέφουν οι μαθητές στο σχολείο πριν την πλήρη ανάρρωσή τους και σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού.

Ακόμα μπορείτε να ενημερώσετε με αποστολή ΜΟΝΟ SMS στον αριθμό 6936021618.

Ενημερωθείτε για τις σχετικές εγκυκλίους

Ο Δήμος Γλυφάδας θα μας προμηθεύσει άμεσα αντισηπτικό χεριών σε κάθε αίθουσα. Καλό θα ήταν να έχουν οι μαθητές και στην τσάντα τους καθώς και χαρτομάντηλα. Προσοχή!  Μαθαίνουμε πότε και πώς χρησιμοποιούμε το αντισηπτικό. Η υπερβολή μπορεί να έχει αντίθετο αποτέλεσμα, να προκαλέσει δερματίτιδες κ.λ.π.

Ο Διευθυντής του Σχολείου

Ανάρτηση του ΕΘΝΙΚΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ: Όλα όσα πρέπει να γνωρίζουμε για την γρίπη