Απόκριες, τελευταία αποκριά στο σχολείο

arlekinos feat

Αγαπητοί γονείς, αύριο Παρασκευή 24/2 και τελευταία της αποκριάς, οι μαθητές μπορούν να προσέλθουν στο σχολείο με αποκριάτικες φορεσιές.

Από τις 11.30΄ως τις 12.35′ θα παραμείνουν στο προαύλιο του σχολείου να παίξουν και να χαρούν.

Για λόγους ασφαλείας, καθαριότητας του χώρου και αποφυγής διενέξεων ανάμεσά τους παρακαλούμε πολύ για τα παρακάτω:

Να μην φέρουν μαζί τους οποιοδήποτε αιχμηρό αντικείμενο ή και “αξεσουάρ” από τις φορεσιές. (Σπαθιά, πιστόλια, ρόπαλα κ.λ.π.)

Να μη φέρουν χαρτοπόλεμο, σπρέι και σερπαντίνες, καθώς και αυτές γίνονται χαρτοπόλεμος.

Να μην φορέσουν μάσκες, προσωπίδες που καλύπτουν ολόκληρο το κεφάλι ή το πρόσωπο, ώστε ο μαθητής να είναι αναγνωρίσιμος από τους εκπαιδευτικούς. Μια μάσκα στα μάτια αρκεί.

Να σεβαστούμε το χώρο του σχολείου, τους δασκάλους και συμμαθητές μας με κόσμιες φορεσιές. Ας χαρούμε, ας παίξουμε, ας διασκεδάσουμε χωρίς να τραυματισθούμε και χωρίς να στενοχωρηθούμε ή να στενοχωρήσουμε τους άλλους.