Αρχική » Εκδηλώσεις » Aπογευματινή εκδήλωση στο σχολείο μας

Aπογευματινή εκδήλωση στο σχολείο μας

paidiaΑγαπητοί γονείς,

σας προσκαλούμε σε απογευματινή συμβουλευτική εκδήλωση  που διοργανώνει το σχολείο μας, την Δευτέρα 16 Μαΐου 2022 και ώρα 16.00΄ με την κα Μελίνα Χαρατσίδου, κλινική ψυχολόγο – ψυχοθεραπεύτρια, επιστημονικά υπεύθυνη του Κέντρου Πρόληψης Γλυφάδας.

Θέμα της εκδήλωσης:

Οι σχέσεις των παιδιών μεταξύ τους,  αντιμετώπιση επιθετικών συμπεριφορών, κλειστές “ομάδες”, ένταξη και αποκλεισμός.

Θέση και στάση των γονέων. Τα όρια και ο τρόπος παρέμβασής τους.

Εισήγηση – ερωτήματα – συζήτηση

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στον ισόγειο χώρο του σχολείου μας, μετά την λήξη του Ολοημέρου προγράμματος του σχολείου.

14/8/1974: Εκδηλώνεται στην Κύπρο ο δεύτερος «Αττίλας», με την προώθηση των τουρκικών δυνάμεων στη σημερινή γραμμή αντιπαράθεσης, μετά τον «τορπιλισμό» από τους Τούρκους των ειρηνευτικών συνομιλιών της Γενεύης. Σε ένδειξη διαμαρτυρίας, η Ελλάδα αποσύρει τις δυνάμεις της από το στρατιωτικό σκέλος του ΝΑΤΟ.