Eνημέρωση γονέων

Αγαπητοί γονείς,  σήμερα ήμασταν από το πρωί στο σχολείο για να οργανωθεί ο εκεί εξοπλισμός για τηλεκπαίδευση, καθώς οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί του σχολείου επέλεξαν να εργαστούν από τον χώρο εργασίας τους.

Επειδή οι καιρικές συνθήκες βέβαια δεν επιτρέπουν την πρόσβαση στο σχολείο, πολλοί δεν θα μπουν στις ψηφιακές τους τάξεις για να κάνουν μάθημα. Παρόλα αυτά, έχω ζητήσει να επικοινωνούν και να σας ενημερώνουν για να γνωρίζετε πότε δεν θα γίνει μάθημα.

Εύχομαι γρήγορα να περάσει κι αυτή η δοκιμασία. Ας χαρούν τα παιδιά μας με προσοχή το χιόνι, που ομολογουμένως τα τελευταία χρόνια το βλέπουμε συχνότερα.

Μην ξεχνάμε αυτές τις ώρες και όσους έχουν δυσκολία και χρειάζονται τη βοήθειά μας. Τον γείτονά μας, τον ηλικιωμένο δίπλα μας που είναι μόνος του και όποιον συνάνθρωπο έχει ανάγκη και μπορούμε να βοηθήσουμε.