Αρχική » Ανακοινώσεις » Επαναλειτουργία Δημοτικών Σχολείων

Επαναλειτουργία Δημοτικών Σχολείων

Σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 797/ΓΔ4/05-01-2021 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων δεν θα πραγματοποιηθούν μαθήματα τηλεκπαίδευσης την Παρασκευή 08-01-2021.

Τα νηπιαγωγεία,  δημοτικά και Ειδικά Σχολεία όλων των βαθμίδων θα λειτουργήσουν δια ζώσης την ερχόμενη Δευτέρα, 11 Ιανουαρίου.

Το σχολείο μας θα λειτουργήσει κανονικά, με την Πρωινή Ζώνη και τα τμήματα Ολοημέρου, από 7 π.μ. έως 4 μ.μ.

Προσοχή να δοθεί κατά την προσέλευση των μαθητών όπου θα παραμένουν αυστηρά στους χώρους του προαυλίου που θα κάνουν το διάλειμμα, αλλά και στην αποχώρηση ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΕΞΟΔΟΥΣ του Σχολείου.

Α΄και Δ΄τάξη αποχωρούν από την έξοδο στον πεζόδρομο.

Β΄και Γ΄ αποχωρούν από την έξοδο στην Μ. Ασίας.

Ε΄και ΣΤ΄στην έξοδο της οδού Αττικής.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων μετά από συνεδρίαση έκρινε πως δεν είναι δυνατή στο σχολείο μας η διαφοροποίηση ώρας προσέλευσης – αποχώρησης και διαλειμμάτων καθώς δημιουργεί πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από το όφελος που θα επιφέρει.

Υπενθυμίζουμε την προσπάθεια να τηρηθούν τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας, και τον καθημερινό έλεγχο των μαθητών.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου

24/5: Ευρωπαϊκή Ημέρα Πάρκων
    Η Ευρωπαϊκή Ημέρα Πάρκων διοργανώνεται από την Europarc, την Ομοσπονδία των Εθνικών Δρυμών και Πάρκων της Ευρώπης, ενώ η 24η Μαΐου γιορτάζεται ως Ευρωπαϊκή Ημέρα Πάρκων και Εθνικών Δρυμών.
       - Σχετικές αναρτήσεις