Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Ανακοινώσεις τηλεκπαίδευση

Ανακοινώσεις τηλεκπαίδευση

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε πως  Δευτέρα 16/11/2020 και Τρίτη 17/11/2020 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό για τους μαθητές.

Την Τετάρτη 18/11/2020 θα ξεκινήσει η Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση, από τις 14.10΄ ως τις 17.20΄σε πέντε 30λεπτες διδακτικές ώρες.

Προσεχώς, θα σας αποσταλεί το πρόγραμμα της τάξης και το link των εκπαιδευτικών. Οδηγίες θα λάβετε και από τους δασκάλους, υπεύθυνους των τμημάτων.

Πολλοί γονείς επικοινωνούν προκειμένου να ρωτήσουν αν υπάρχει διαθέσιμο τάμπλετ καθώς υπάρχουν διάφορες αντικειμενικές δυσκολίες στην οικογένεια (Αδέλφια, γονείς που εργάζονται με τηλεργασία κ.λ.π.)

Δυστυχώς ακόμα δεν έχουμε κάποια ενημέρωση για την προμήθεια και διάθεσή τους από το υπουργείο, καθώς και των κριτηρίων που -όσα  δοθούν- θα διατεθούν. Αν υπάρξει κάτι νεώτερο θα ενημερωθείτε.

Για τους μαθητές που δεν έχουν άλλο τρόπο να παρακολουθήσουν το μάθημα, και μέχρι να βρεθεί κάποια άλλη λύση, υπάρχει η δυνατότητα τηλεφωνικής παρακολούθησης του μαθήματος από σταθερό ή κινητό χωρίς χρέωση.

Για οδηγίες, θα επικοινωνήσετε με τον υπεύθυνο του τμήματός σας.

25/9/1982: Παγκόσμιο ρεκόρ ακοντισμού πετυχαίνει στα Χανιά η Σοφία Σακοράφα, με βολή στα 74,20 μ.
Ο προηγούμενος έλληνας που κατείχε παγκόσμιο ρεκόρ ήταν το 1970 ο Χρήστος Παπανικολάου στο άλμα επί κοντώ (5,49 μ.).