Αρχική » Ανακοινώσεις » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς,

σε περίπτωση που λόγω εκτάκτων μέτρων κλείσουν και τα δημοτικά σχολεία, θα ξεκινήσει άμεσα εκπαίδευση εξ αποστάσεως, με ζωντανή σύνδεση μέσω της πλατφόρμας WEBEX και επιπλέον όποιο άλλο μέσω ασύγχρονης εκπαίδευσης κρίνει ο κάθε εκπαιδευτικός, eclass.sch.gr , e-me.edu.gr, e-mail κ.λ.π.

Για να είμαστε σε ετοιμότητα, παρακαλώ πολύ,  όλοι οι γονείς να ελέγξουν τους λογαριασμούς των μαθητών στο σχολικό δίκτυο ( έχει την μορφή a123456 όπου παρέχεται και ο ανάλογος  λογαριασμός ηλεκτρονικού ταχυδρομείου της μορφής a123456@sch.gr). Απαραίτητο να έχουν και τον κωδικό πρόσβασης που είχαν δημιουργήσει τον Μάρτιο.

Κάθε μαθητής να ελέγξει ότι έχει πρόσβαση στις πλατφόρμες eclass.sch.gr , e-me.edu.gr καθώς και στο webmail.sch.gr

Για οποιαδήποτε δυσκολία εισόδου απευθυνθείτε στο σχολείο.

7/10/1825: Εκδίδεται το πρώτο φύλλο της Γενικής Εφημερίδος της Ελλάδος, προδρόμου της Εφημερίδας της Κυβερνήσεως.