Αρχική » Ανακοινώσεις » Παράταση εγγραφών μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

200 χρόνια -1821

Παράταση εγγραφών μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) παρατάθηκαν έως και την Δευτέρα 06/04/2020. Όσοι μαθητές δεν έχουν ακόμα εγγραφεί, παρακαλούνται να πατήσουν στον παρακάτω σύνδεσμο register.sch.gr/students. Με την εγγραφή τους στο Σχολικό Δίκτυο θα λάβουν ένα όνομα χρήστη κι έναν κωδικό.

Στη συνέχεια, με αυτό το όνομα χρήστη και τον κωδικό, θα πρέπει να συνδεθούν στις πλατφόρμες εξ αποστάσεως εκπαίδευσης eclass.sch.gr και e-me.edu.gr.

Εάν κάποια από τις ιστοσελίδες δε λειτουργεί λόγω υπερφόρτωσης, προσπαθήστε ξανά αργότερα.

Οι εκπαιδευτικοί, έχουν αρχίσει να δημιουργούν τα ψηφιακά τμήματα στα οποία θα ενταχθούν οι μαθητές και να αναρτούν σχετικό υλικό.

Αν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα, επικοινωνήστε με το Σχολείο τηλεφωνικά ή στο 6dimgl@sch.gr.

Ο Διευθυντής και οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου

1. 19/09/1970: Κραυγάζοντας «Ζήτω η ελεύθερη Ελλάδα», ο φοιτητής Κώστας Γεωργάκης αυτοπυρπολείται στη Γένοβα της Ιταλίας, σε ένδειξη διαμαρτυρίας για το στρατιωτικό καθεστώς στην Ελλάδα.