Αρχική » Ανακοινώσεις » Ανακοινώσεις – χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις

Ανακοινώσεις – χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις

• Την Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου το σχολείο δε θα λειτουργήσει λόγω Γενικής Συνέλευσης του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης Γλυφάδας
  • Την Τρίτη 17 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 13:20΄ θα γίνει ενημέρωση γονέων από τους εκπαιδευτικούς όλων των τάξεων.

Για τις τάξεις Γ-Δ-Ε-ΣΤ θα δοθεί και η βαθμολογία του Α΄ τριμήνου.

• Τη Τετάρτη το βράδυ, 18 Δεκεμβρίου ελάτε να απολαύσουμε μια χριστουγεννιάτικη ταινία παρέα με ζεστό κρασί. Μόνο για γονείς και παιδιά +10 ετών. (Λεπτομέρειες προσεχώς)
  • Την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου, κατά τις δύο πρώτες διδακτικές ώρες, το σχολείο θα μεταβεί για τον χριστουγεννιάτικο εκκλησιασμό στον Ι.Ν. Εισοδίων της Θεοτόκου.

Οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά το πρωί και η μετάβαση θα γίνει συνοδεία των εκπαιδευτικών.

• Όπως κάθε χρόνο, το σχολείο μας θα προσπαθήσει και φέτος να γεμίσει το «κουτί της Αγάπης» προσφέροντας σε συνανθρώπους μας που βρίσκονται σε ανάγκη.
    Και φέτος συγκεντρώνουμε ΥΛΙΚΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ για το Ειδικό Κατάστημα Κράτησης Νέων Αυλώνα (ΕΚΚΝΑ) και γυναικείες φυλακές Ελαιώνα Θήβας (μητέρες που βρίσκονται φυλακισμένες μαζί με τα παιδιά τους και άπορες φυλακισμένες).
  • Τμήματα του σχολείου μας θα επισκεφθούν να τραγουδήσουν στις κοπέλες που φιλοξενούνται στο Ίδρυμα Περιθάλψεως Ατόμων με Νοητική Υστέρηση ή με σύνδρομο Down «Μαρία Κόκκορη» .

(Λεπτομέρειες θα δοθούν στα τμήματα που θα συμμετέχουν. )

• Μην ξεχνάμε τις δράσεις του Συλλόγου Γονέων όπως σας ενημερώνουν.
  • Το Σχολείο θα κλείσει για τα Χριστούγεννα τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου.
    Αυτή την ημέρα θα λειτουργήσει κανονικά.

Ο Δ/ντης & το διδακτικό προσωπικό

4/10/1908: Η Κρήτη επαναστατεί και κηρύσσει την ένωσή της με την Ελλάδα, η οποία, όμως, θα έρθει τέσσερα χρόνια αργότερα.

4/10: Παγκόσμια Ημέρα Ζώων
Η Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων καθιερώθηκε ως ένας τρόπος ευαισθητοποίησης όλων μας για τα δικαιώματα των ζώων. Αυτά αναφέρονται στην Διακήρυξη των δικαιωμάτων των ζώων.
   - Σχετικές αναρτήσεις