1ο Βραβείο Αστέρι της Ευχής 2022-2023

Μεγάλη διάκριση για τους μαθητές της Ε ’ τάξης  6ου Δ.Σ. Αρτέμιδος  με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την εικαστικό του σχολείου κ. Εύη Γρίβα  καθώς με τις εργασίες που υλοποίησαν στα πλαίσια του διαγωνισμού  Αστέρι της Ευχής 2022-2023:

«Σχεδίασε το Αστέρι σου, Δημιουργική κατασκευή, Δημιουργική γραφή – δοκίμιο, Βίντεο, Τραγούδι»

κατάφεραν  να διακριθούν και να κατακτήσουν την

1η  θέση

στη κατηγορία :  Βίντεο

makeawish.gr/αστέρι-ευής-διαγωνισμός 2022-2023

”  Όλα ξεκίνησαν σαν μια ιδέα τον περασμένο Δεκέμβριο. Ο στόχος της συμμετοχής και της χαράς της δημιουργίας ενός βίντεο για μια τόσο σημαντική εκδήλωση φάνταζε και ήταν ιδανικός. Άλλωστε σημασία έχει το ταξίδι και όχι το λιμάνι. Η επιμονή όμως των παιδιών και η λάμψη στα μάτια τους προϊδέαζε για κάτι πολύ μεγαλύτερο. Κάτι που φανερώθηκε σε εμάς με την ολοκλήρωση του βίντεο και που επαληθεύτηκε με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων.

Τα μπράβο αξίζουν μόνο στα παιδιά της Ε΄ τάξης και στις ιδέες τους.

ΥΓ. Τίποτα από τα παραπάνω δεν θα είχε πραγματοποιηθεί  χωρίς την αμέριστη και συνεχή συμμετοχή και υποστήριξη των διευθυντών του 6ου Δ.Σ. κ. Αλέξιου Κωνσταντινίδη και του 2ου Δ.Σ. κα. Καλλιρρόη Τσολάκη.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ!

Εικαστικός,  Εύη Γρίβα.