Make A Wish – Αστέρι της Ευχής

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι τα σχολεία μας θα συμμετέχουν φέτος  στο πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής, που αποτελεί μέρος του Make a Wish (Κάνε- μια- Ευχή Ελλάδος).

Το Αστέρι της Ευχής, είναι ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα που υλοποιείται στα σχολεία με την άδεια του υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (Φ.2.1/ΜΓ/64830/102883/Δ7 & Φ.14/98076/ΦΔ/100120/Δ1 )  και κλείνει φέτος τα 24 του χρόνια δίνοντας δύναμη σε εκατοντάδες παιδιά με σοβαρές ασθένειες.

Με κεντρικό μήνυμα «Είσαι το αστέρι μου»,  καλούμε τους μαθητές των σχολείων μας  να αποκτήσουν το δικό τους χάρτινο αστέρι, με μία δωρεά των 2€ για κάθε αστέρι ,συνεισφέροντας στην εκπλήρωση ευχών σε παιδία 3 – 18 ετών που νοσούν από σοβαρές ασθένειες.

Με αυτόν τον τρόπο οι μαθητές μας γίνονται ένα αστέρι για ένα παιδί με σοβαρή ασθένεια.

Η εικαστικός των Σχολείων μας  κα Γρίβα Παρασκευή επιμελήθηκε την κατασκευή- δημιουργία  του “κουμπαρά” στον οποίο θα συγκεντρωθούν τα χρήματα που θα δοθούν στο  Make a Wish (Κάνε- μια- Ευχή Ελλάδος).