Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Με μεγάλη λαμπρότητα γιορτάστηκε και φέτος η Γιορτή της Σημαίας και της 28ης Οκτωβρίου.Οι μαθητές της Δ΄τάξης των σχολείων μας με την καθοδήγηση των δασκάλων τους παρουσίασαν θεατρικά δρώμενα, σκετς και τραγούδια τιμώντας τους ήρωες του Αλβανικού μετώπου, τις Αξίες και τα Οράματα της γενιάς του 1940! Ανέδειξαν την ηρωική Αντίσταση του λαού μας κατά τα χρόνια της Γερμανικής Κατοχής (1940-1944) και πέρασαν ένα ισχυρό αντιπολεμικό μήνυμα. Ο εορτασμός ολοκληρώθηκε με την παράδοση της σημαίας  στους σημαιοφόρους και παραστάτες που θα εκπροσωπήσουν τα σχολεία μας στις επίσημες παρελάσεις και εκδηλώσεις .

Ευχαριστούμε πολύ όλους τους μαθητές της Δ’ τάξης και τους εκπαιδευτικούς για την υπέροχη γιορτή που παρουσίασαν!