Κατόπιν θετικής εισήγησης της Επιτροπής των Εμπειρογνωμόνων στη διαδικτυακή σύσκεψη  με την Υπουργό Παιδείας Ν. Κεραμέως, το Υπουργείο Παιδείας   ανακοίνωσε:

Α. Τη δια ζώσης επαναλειτουργία των σχολικών μονάδων πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης (νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων) από τη Δευτέρα 11/1/2021.

Β. Τη  συνέχιση της δια ζώσης λειτουργίας των σχολικών μονάδων ειδικής αγωγής και εκπαίδευσης όλων των βαθμίδων από την ίδια ημερομηνία.

Γ. Δε θα πραγματοποιηθεί τηλεκπαίδευση την Παρασκευή 8-1-2021.Οι εκπαιδευτικοί των σχολείων όμως, θα αναλάβουν υπηρεσία την Παρασκευή 8/1/2021 στα σχολεία τους.

Για τυχόν αλλαγές στη διαδικασία λειτουργίας του σχολείου (διαφοροποιημένη ώρα προσέλευσης και αναχώρησης, χρήση και δεύτερης εισόδου στη σχολική μονάδα, λειτουργία Ολοημέρου) θα ενημερωθείτε άμεσα από τη διεύθυνση του σχολείου.

Η διευθύντρια του σχολείου