Post FestivalΑγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Είμαστε πολύ χαρούμενοι και περήφανοι που για άλλη μια φορά το σχολείο μας επιβραβεύεται! Πήραμε το Α΄ βραβείο ανάμεσα στα σχολεία της Β΄ Αθήνας στον διαγωνισμό ανακύκλωσης της Περιφέρειας Αττικής με τίτλο  “Πρωταθλητές Ανακύκλωσης”. Σας ευχαριστούμε όλους για τη βοήθεια! Η βράβευση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 10 Ιουνίου 2023 και ώρα 19.00-20.00 στο Πεδίον του Άρεως (περιοχή “Σιντριβάνι”). https://www.facebook.com/events/1279613456095286?ref=newsfeed

Θα πραγματοποιηθεί επίσης, το Παιδικό Φεστιβάλ Ανακύκλωσης από την Περιφέρεια Αττικής και τον ΕΔΣΝΑ.

Σας περιμένουμε λοιπόν όλους το Σάββατο 10 Ιουνίου 2023 και ώρα 17.30 στο Πεδίον του Άρεως (περιοχή “Σιντριβάνι”) να παίξουμε και να διασκεδάσουμε και να δώσουμε την παρουσία του σχολείου μας κατά τη βράβευση.

Μια «πράσινη» γιορτή με:

✔️πολύ παιχνίδι,

✔️πολλή μουσική

✔️πολλή ανακύκλωση

και φυσικά τη βράβευση του Σχολικού Πρωταθλήματος Ανακύκλωσης

Το πρόγραμμα του φεστιβάλ διαμορφώνεται ως εξής:

• 17.30 – 19.00: Υπαίθριες δραστηριότητες – Έκθεση κατασκευών (Πάρκο Ανακύκλωσης, Εκπαιδευτικά παιχνίδια και δώρα για μικρούς και μεγάλους)
  • 19.00 – 20.00: Βράβευση του Σχολικού Πρωταθλήματος Ανακύκλωσης
  • 20.00 – 21.00: Συναυλία συγκροτήματος The Swingin’ Cats

Η Περιφέρεια Αττικής μπορεί να σας διαθέσει πούλμαν για την προσέλευση μαθητών και γονέων στο Πεδίον του Άρεως!

Η διευθύντρια του σχολείου

Μαρία Βαστάκη