Η μεγάλη στιγμή έφτασε!

Ψηφίστε όλοι το Νο 8515! (Κάν’ το ν’ ακουστεί 2023 – Ψηφοφορία (europeanschoolradio.eu). Μπορείτε να δώσετε τις ψήφους σας σε όσες συμμετοχές θέλετε. Από τη σύνδεσή σας στο διαδίκτυο μπορείτε να ψηφίσετε μία φορά την ίδια συμμετοχή.

Το βίντεό μας https://youtu.be/k-DXUvsHv8s

Η ψηφοφορία ξεκίνησε στις 25 Μαρτίου 2023 και λήγει 20 Απριλίου 2023 στις 23.59.

Το σχολείο μας συμμετέχει στον διαγωνισμό “Κάν’ το ν’ ακουστεί 2023” με θέμα “Η νέα γενιά για την Ειρήνη” και το τραγούδι: «Ένα παιδί που μιλά» μέσα από τη μουσική της τραπ.

Η τραπ είναι ένα είδος μουσικής που κυρίως μέσα από αυτό προβάλλονται «απειλητικά» μηνύματα.  Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄ τάξης του 6ου Δ. Σχ. Αμαρουσίου, προσπάθησαν για το αντίθετο και πιστεύουμε ότι το κατάφεραν, καθώς περνούν το μήνυμά τους για την ειρήνη.

Εμψυχωτές δράσης: Άννα Μεσολωρά (Μουσικός) Μαρία Βαστάκη (Διευθύντρια του σχολείου).

“Ένα παιδί που μιλάει και φωνάζει δυνατά”.

Ακούστε το: (Κάν’ το ν’ ακουστεί 2023 – Ψηφοφορία (europeanschoolradio.eu).

Συντελεστές: Οι μαθητές/τριες της Ε΄ τάξης: Λήδα Μαρία Β.Π., Γιάννης Γ., Φλώρα Κ., Μάρω Κ., Σοφία Κ., Μαρία Κλειώ Κ., Μιχάλης Κ., Γιώργος Μ., Αράξια Μ., Αλέξανδρος Μπ., Νίκος Μπ., Δέσποινα Μπ., Βαρβάρα Ντ., Χαρίτων Ξ., Μελίνα Οικ., Ναταλία Οικ., Γιάννης Π., Δανάη Σ., Δημήτρης Σ., Αθηνά Σ., Έργκις Τ., Νικόλας Τσ., Ίρις Χ.

Στην Τελετή Βράβευσης 29 Απριλίου 2023 στη Ζάκυνθο, η συμμετοχή με τις περισσότερες ψήφους στα Ραδιοφωνικά Μηνύματα θα πάρει το Βραβείο Ακροατών Ραδιοφωνικού Μηνύματος. Αντίστοιχα, η συμμετοχή με τις περισσότερες ψήφους στα Τραγούδια θα πάρει το Βραβείο Ακροατών Τραγουδιού.