.jpegΑγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Η σχολική εκδήλωση για τον εορτασμό της 17ης Νοεμβρίου 1973 θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2022 από τους/τις μαθητές/τριες του Δ2 τμήματος. Υπεύθυνη γιορτής η δασκάλα της τάξης κ. Νταβάκου Ιωάννα. Οι μαθητές/τριες μέσα από το χρονικό εκείνων των ημερών, ποιήματα, δρώμενα και τραγούδια θα αποδώσουν τιμή στους φοιτητές που αγωνίστηκαν για τη Δημοκρατία και την Ελευθερία.

Την εκδήλωση θα  παρακολουθήσουν οι μαθητές/τριες του Δ1΄τμήματος και της Ε΄τάξης.

Τα υπόλοιπα τμήματα θα απασχοληθούν με σχετικές δραστηριότητες για το Πολυτεχνείο μέσα στην τάξη τους.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο κανονικά κατά το διάστημα 8.00-08.15 και θα αποχωρήσουν περίπου στις 09.40. Η Πρωινή υποδοχή και το Ολοήμερο  δε θα λειτουργήσουν σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

Προτείνεται η χρήση μάσκας σε χώρους όπου υπάρχει συνάθροιση και συνωστισμός.

Επιτρέπεται η είσοδος στους γονείς των μαθητών/τριών του Δ2 τμήματος.

Η διευθύντρια του σχολείου

Μαρία Βαστάκη