IMG e8b3e08073bed8526fb3a6eb5b577931 VΚατά τη διάρκεια του καλοκαιριού κατόπιν αιτήματος της διεύθυνσης του σχολείου προς τη Σχ. Επιτροπή ΠΕ Δ. Αμαρουσίου εγκρίθηκαν οι παρακάτω εργασίες στον σχολικό χώρο. Άλλες έχουν ολοκληρωθεί και άλλες είναι σε εξέλιξη για την προετοιμασία των σχολικών κτηρίων ενόψει της νέας εκπαιδευτικής χρονιάς:

1. Αλλαγή στα λάστιχα όλων των παραθύρων των αιθουσών και αντικατάσταση των σπασμένων τζαμιών. (ολοκληρώθηκε)

2. Αλλαγή πέργκολας και συντήρηση σε 15 παγκάκια.

3. Συντήρηση καυστήρα. (ολοκληρώθηκε)

4. Συντήρηση κλιματιστικών. (ολοκληρώθηκε)

5. Βάψιμο ορισμένων εξωτερικών τοίχων και στις βρύσες. (ολοκληρώθηκε)

6. Επισκευή γυψοσανίδας στην αίθουσα εκδηλώσεων.

7. Επισκευή κιγκλιδωμάτων στο πίσω μέρος του κτηρίου και στο προαύλιο. (ολοκληρώθηκε)

8. Αντικατάσταση και επισκευή σε πόρτες γραφείου και αποθηκών.

9. Αλλαγή πέντε (5) σωμάτων καλοριφέρ σε αίθουσες.

10. Βάψιμο των μπασκετών. (ολοκληρώθηκε)

11. Κόψιμο χόρτων περιμετρικά του σχολείου και σκούπισμα με ειδικό όχημα το προαύλιο. (ολοκληρώθηκε)

12. Επισκευή σε σοβάδες.

Η Σχ. Επιτροπή ΠΕ Δ. Αμαρουσίου και φέτος θα καλύψει τις ανάγκες του σχολείου σε φωτοτυπικό χαρτί.

Ευχαριστούμε θερμά την Πρόεδρο της Σχ. Επιτροπής κ. Ελένη Βλάχου Σταματάκη για τη φροντίδα και τη βοήθεια που παρέχει στα σχολεία.